NecroSphere

Kasabanın etrafındaki tekinsiz olayların peşinde

Grupta kimse birbirini adam gibi tanımadığından dinlenmek hazırlanmak ve olay yerine varmak falan çok zaman aldı. Tabii ki gökyüzü boka battığından beri bunun herhangi bir önemi yok, sabahın köründe de yola çıksan her türlü yolculuk sik gibi geçiyor.

Olay yerinde gittik, rahip küçük çaplı bir araştırma yaparak çok büyük ihtimalle olayın sorumlusunun Fomorian(veya fomorianlar) olduğunu çözdü. Ben ayak izlerini takip edip bunların inini buldum. Az içeri baktım içeride bariz bela var. Tabii ki de mal gibi içeri daldılar. Ulan adam oraya yuva kurmuş, gelenin geçenin tipini sikiyor, belli ki kaçacak gidecek bir olayı yok. Adam topla de gel dimi? Ama yok ille de birileri kahraman olacak..

İçerde bir Fomorian bulup öldürdük, döğüş esnasında Fomorian bizim dallama yaveri çarptı, ama nasıl çarpma yaverin yüzü gözü öyle kaydı ki anında can verdi. Mağrada yeni derisi yüzülmüş birini daha bulduk. Konuşmaya çalıştık ama olmadı.

Bir kere bulaşınca arkayı dönüp gitmek olmaz, gelir tepene binerler. Ondan mağranın sonuna kadar zorladım başka ne çıkacak diye. Bi sikim çıkmadı, mağranın sonuna vardım.

Sonra yaverden arta kalanları toplayıp kasabaya döndük.

Eyilren
Nicolo

Comments

Ghauldin

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.