Skaelgaard

Skaelgaard, Halothar sıradağlarının hemen güneybatısında kalan büyükçe bir şehirdir. Bu şehir, Halothar’ın en büyük kısmı olarak da bilinen Halogar’a yerleşmiş olan cücelerin yardımı ile kurulmuştur ve kurulduğu ilk günden bu yana cücelerle şehir yönetimi arasında ticari ve siyasi hiçbir anlaşmazlık çıkmamıştır.

Şehrin popülasyonu oldukça iyidir. Büyük bir şehir olduğından ötürü bünyesinde farklı inanışlar ve uğraşlara ait mekanlar barındırmaktadır. Kimisi kabak gibi ortada olmak suretiyle göz önünde, kimisi de yalnızca doğru bilgiyle ulaşılabilecek kadar gizli köşelerdedir.

Yönetim, Jarl Ecbert Willston’a aittir. Son Jarl’ın hiç oğlu olmadığı için tek kızını bu adamla evlendirmiş, vefaatinden altı yıl sonra kızının da vefaat etmesiyle birlikte bütün hüküm Ecbert’a kalmıştır.

Skaelgaard görünümde güvenilir ve rahat bir mekana benziyor olsa da yeraltı oluşumları da oldukça sağlamdır. Yönetimin müdahale etmeyi başaramadığı üç mafya oluşumu bulunmaktadır. Bu üç oluşumun varlığından istisnai olarak herkesin korktuğu ve çekindiği tek bir isim vardır: Kara Adam.

Şehrin batısı Karael, doğusu Karga adındaki grup tarafından idare edilmektedir. Karael hırsızlık ve yan kesicilikle ilgilenmektedir. Kendi bölgelerinde iş yapacak olanlara pek acımamaktadırlar. Karga birliği suikast, adam kaçırma gibi işlerle ilgilenir, seyrek olarak da hırsızlık yapar. Kuzey kesimi ise Calamity lakaplı bir adamın kontrolü altındadır. Kara Adam her ne kadar korkulan bir adam olsa da üç bölge arasında en tehlikelisi Calamity’ninkidir.

Skaelgaard

NecroSphere lowan